Księgowość Katowice

Księgowość Katowice należy do sieci biur księgowych Biura rachunkowego Petra. Posiadamy swoje siedziby w największych miastach w Polsce. Księgowość Katowice obejmuje swoim obszarem również takie miejscowości, jak: Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze oraz Bielsko-Biała. Prowadzimy kompleksowe usługi dla firm – dowiedz się o nas więcej!

Księgowość Katowice – wszystkie rodzaje działalności gospodarczej

Księgowość Katowice pomaga swoim klientom w wyborze działalności gospodarczej, dopasowanej do potrzeb i możliwości przedsiębiorstwa. Zakładając firmę, należy mieć na jej temat pewien obraz. Musimy wiedzieć, czy naszym celem jest stworzenie mikroprzedsiębiorstwa, czy średniej, a może i nawet dużej firmy z zasięgiem ogólnopolskim oraz zagranicznym. Ilu pracowników zamierzamy zatrudnić, czy chcemy prowadzić przedsiębiorstwo samodzielnie, czy ze wspólnikiem. Interesuje nas firma produkcyjna, wydobywcza, handlowa, usługowa, choroba czy przetwórcza? Takie pytanie musi zadać sobie przedsiębiorca. Dzięki temu możemy znaleźć dla Ciebie najlepszą formę działalności gospodarczej. Jakie z nich mogą dotyczyć Ciebie?

 • Jednoosobowa działalność gospodarcza
 • Spółka z o.o.
 • Spółka jawna
 • Spółka cywilna
 • Spółka akcyjna
 • Spółka partnerska
 • Spółka komandytowa
 • Spółka komandytowo-akcyjna.

Każda z tych form działalności gospodarczej różni się od siebie pod względem ewidencji księgowej, kosztów założenia, kosztów prowadzenia, możliwości, ograniczeń oraz odpowiedzialności finansowej. Który typ działalności gospodarczej jest dla Ciebie najkorzystniejszy? Księgowość Katowice pomoże Tobie dokonać odpowiedniego wyboru!

Księgowość Katowice
Księgowość Katowice/ foto: canva.com

Księgowość w Katowicach – wsparcie niezależnej kadrowej

Księgowość w Katowicach oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z outsourcing kadrowo-płacowy, który stanowi zlecenie zewnętrznej firmie (czyli naszej), prowadzenia zadań z zakresu kadr oraz płac. Taka usługa niesie ze sobą szereg zalet, które przedstawiamy poniżej.

 • Obiektywna i profesjonalna kadrowa – kadrowa zewnętrzna skupiona jest jedynie na prowadzeniu zadań z zakresu kadr i płac zgodnie z przepisami, prawem oraz w oparciu o korzyści przedsiębiorcy. Nie posiada prywatnych kontaktów i sympatii z pracownikami przedsiębiorstwa, dlatego jej działania są zawsze profesjonalne, obiektywne i zgodne z oczekiwaniami pracodawcy.
 • Oszczędność – korzystanie z usług outsourcingu kadrowo-płacowego to znacznie tańsza forma prowadzenia kadrowości, niż zatrudnienie osobnej kadrowej w swojej firmie. Wiąże się to z szeregiem kosztów związanych z zatrudnieniem pracownika. Usługi kadrowej zewnętrznej, są znacznie tańsze – przedsiębiorca płaci za realizowane usługi, nie za pracownika. Ponadto jest to ogromna oszczędność czasu i poczucie komfortu, kiedy zadania kadrowe powierzone są profesjonaliście, a przedsiębiorca nie musi zajmować się tym sam.
 • Elastyczność – każda firma jest inna i funkcjonuje w inny sposób – dotyczy to również formy zatrudnienia pracowników. Dlatego księgowość Katowice zawsze dostosowuje usługi pod każde przedsiębiorstwo indywidualnie.
 • Ciągłość pracy – kiedy zatrudniamy pracownika do realizacji zadań kadrowo-płacowych, w przypadku jego nieobecności, wszystkie działania muszą zostać wstrzymane oraz opóźnione. Z nami nie masz takiego zmartwienia – nasz wieloosobowy zespół zapewnia ciągłość pracy.
 • System IT – dzięki wsparciu programu Petra24 do prowadzenia księgowości online, nasz klient ma wgląd do raportów kadrowo-płacowych, informacji o zwolnieniach pracowniczych, listach płac i wielu innych informacji.

Księgowość Katowice – Twoja księgowość online

Dużym udogodnieniem, jakie oferuje swoim klientom Księgowość Katowice, jest wsparcie systemu do księgowości online – Petra24. To nasz autorski, innowacyjny, profesjonalny, a jednocześnie prosty w obsłudze program, który umożliwia wykonywanie zdalnie szeregu działań związanych z księgowością firmy. Możesz wystawiać faktury, przesyłać dokumenty rozliczeniowe, kadrowo-płacowe, tworzyć archiwum dokumentów oraz wiele więcej. Nasz system funkcjonuje w standardowych lub zindywidualizowanych ustawieniach. Przedsiębiorca ma wpływ na aktualizacje i unowocześnianie programu, jeśli wymaga on instalacji dodatkowych możliwości, które są niezbędne dla prowadzonej przez niego działalności. Poznaj z nami nowoczesną stronę księgowości i skorzystaj z naszych usług. Czekamy na Ciebie!